درب اتوماتیک

معرفی درب اتوماتیک

درب اتوماتیک جهت هوشمند سازی وردی انواع ساختمان کاربرد دارند که بر اساس نوع مصرف به گروه های زیر تقسیم می شوند :

1- دربهای اتوماتیک شیشه ای

موارد استفاده این نوع دربها در ساختمان های تجاری ، اداری ، درمانی و … می باشد که برای تردد های بسیار بالا طراحی شده اند و خود به زیر گروه های ذیل تقسیم می شوند :

۱-۱- درب اتوماتیک گردان Revolving :

این نوع از دربها با انواع سه یا چهار پره با ایزولاسیون بالای محیط داخلی ورودی ویژه ای را به ساختمان شما ارائه می دهد .
مناسب برای مكانهايی كه نياز به كنترل كامل و دقيق جريان هوا يا رفت و آمد نفرات را نياز دارند. بيشترين درصد ايزوله و تفكيك هوای داخل از هوای بيرون و جلوگيری از ورود گرد و غبار و سروصدای مزاحم در اين سيستم امكان پذير است.

۲-۱- درب اتوماتیک منحنی curve :

دری فانتزی و كاملا زيبا با شيشه‌های خم سيكوريت مناسب برای مكانهای لوكس كه در صورت استفاده از يك دستگاه به صورت نيم دايره پاگردی كاملا مناسب و در صورت استفاده از دو دستگاه به صورت دايره؛ كابين و فضايی برای ايزوله كردن جريان هوا به وجود می‌آيد.

۳-۱- درب اتوماتیک تلسکوپی Telescopic :

مناسب برای دهنه‌هايی با عرض كم كه بازشو کشویی مورد نياز می‌باشد يا دهنه‌هايی كه نياز به چهار لنگه بازشو با عرض زياد دارد.

۴-۱- درب اتوماتیک کشویی Sliding :

با ساختار كاملا خلاصه و مناسب برای انواع مصارف:
بانكها؛ اداره‌ها؛ رستورانها؛ هتلها؛ فروشگاهها؛ بيمارستانها؛ پايانه‌ها؛ و مصارف آموزشی جهت انواع دربهای يك لنگه و دو لنگه به عرض دلخواه.

۵-۱- درب اتوماتیک مثلثی :

مناسب برای بازشو های در زاویه که دارای عرض مستقیم کم می باشند .

۶-۱- درب اتوماتیک پروانه ای swing :

این سیستم بر روی درب هایی با بازشو های لولایی کاربرد دارد .

2- درب های اتوماتیک پارکینگی

درب های پارکینگی بر اساس کاریرد و نحوه بازشدن :

۱-۲- جكهای بازويی برای درهای بادبزنی (Automatic Swing Gates):

اين سيستم برای انواع مصارف مجتمع‌های آپارتماني؛ مسكونی و تجاری و خانه‌های ويلايی به كار گرفته می‌شود. ضمن ايمنی در باز و بسته نمودن انواع درهای پاركينگی و مشابه آن عبور مطمئنی را برای خودروهای ورودی و خروجی فراهم می‌آورد. اين سيستم قابليت نصب برای همه گونه دربهای ساخته شده فلزی را دارا می‌باشد.

۲-۲- دستگاه اتوماتيك كشويی (Automatic Sliding Gates):

اين سيستم برای انواع درهای پاركينگی و مشابه آن كه به صورت كشويی حركت می‌نمايد به كار گرفته می‌شود ايمنی و اطمينان در عبور خودروها به صورت كامل توسط كنترل الكترونيكی و هوشمند اعمال می‌گردد. در صورت قطع برق خلاص‌كن سيستم به سادگی امكان استفاده از در را به صورت دستی فراهم می‌آورد .

۳-۲- درب اتوماتیک سکشنال :

این نوع شامل پانل های ۴۰ سانتی می باشد که به زیر سقف کشیده می شوند . زیبایی ، حرکت روان ، کاملا بی صدا ، عدم اشغال فضا و امکان وجود درب نفر رو و پنجره در این سیستم ، از مزایای آن می باشد .

۴-۲- درب اتوماتیک کرکره ای :

بدنه اصلی اين كركره‌ها از آلومينيوم مخصوص با ابعاد مختلف، دو جداره يا تك جداره با موتورهای مختلف بنا به نوع كاركرد ساخته می‌شوند. اين كركره‌ها در ابعاد سبك به عنوان محافظ پنجره و سايبان در ابعاد نيمه سنگين برای كركره فروشگاهها و در ابعاد سنگين برای مصارف صنعتی و ورودی سوله‌ها و كارخانه‌ها استفاده می‌گردد.

انواع موتور های جدید شامل ساید و سنترال و تیوبلار محرک های درب های کرکره ای رولر شاتر می باشد.

۵-۲- راهبند ها :

رای كنترل رفت و آمد در معابر پر ترافيك مناسب است. در صورتی كه سيستم‌های فوق نتواند نياز مشتريان را برآورده كند اين مركز می‌تواند اجرا و طراحی سيستم‌های گوناگون را بنا به درخواست مصرف كننده انجام دهد.

انواع موتور های جدید شامل ساید و سنترال و تیوبلار محرک های درب های کرکره ای رولر شاتر می باشد.

3- درب های اتوماتیک صنعتی

در کارخانه ها و سوله های بزرگ نیاز به ورودی های مختلف با وزن پایین و ابعاد بزرگ و استحکام بالا و همچنین باز شو روان و سریع می باشد که از جمله می توان به دربهای سکشنال صنعتی یا دربهای اسلایدینگ صنعتی ( طراحی و ساخت شرکت ) اشاره کرد .

4- درب های گوناگون و خاص :

شرکت مینا جام اسپادانا افتخار دارد با توجه به نیاز کارفرما و همچنین شرایط موجود در محل طراحی و ساخت انواع دربهای گوناگون ( خارج از سیستم های آماده نصب ) را به هموطنان عزیز ارائه نماید .